I liga koszykarek. Krakowianki sprawę załatwiły po przerwie

Bartosz Karcz
Andrzej Banaś
Koszykarki AZS Politechniki Korony zameldowały się w kolejnej rundzie fazy play off w I lidze. Krakowianki po zwycięstwie na swoim parkiecie, w czwartek wieczorem wygrały drugi mecz z Widzewem, tym razem w Łodzi. I znów bardzo pewnie.

Łodzianki przyjezdnym były w stanie postawić się jedynie do przerwy. Widzew prowadził po dwóch pierwszych kwartach 28:27. Jeśli jednak w łódzkiej ekipie pojawiał się nadzieja na sprawienie niespodzianki i przedłużenie tej rywalizacji do trzech spotkań, to została ona brutalnie rozwiana w trzeciej kwarcie. Krakowianki w tej części pozwoliły Widzewowi zdobyć jedynie pięć punktów, same rzuciły 21 i przed ostatnią kwartą wynik brzmiał 33:48. I jasnym się stało, że AZS Politechnika Korona już tego zwycięstwa odebrać sobie nie da.

Widzew Łódź - AZS Politechnika Korona Kraków 43:67 (12:12, 16:15, 5:21, 10:19)
Widzew: Gzinka 14, Janicka 13, Grudzień 9, Badnoch 0, Kudelska 0 oraz Rok 3, Sierakowska 3, Zajączkowski 1, Gortat 0, Szeklicka 0, Józefowicz 0.
AZS Politechnika Korona: Wdowiuk 18, Woźniak 16, Mazur 11, Majda 7, Kuras 4 oraz Popiół 6, Kopiec 5, Dolenc 0, Węglarz 0, Wojtylas 0.
Sędziowali: Robert Włodarczyk oraz Łukasz Dzierzkowski. Widzów: 100.