Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Niecodzienny transport na A4. Załadowana potężnymi dźwigarami ciężarówka zjechała koło Tarnowa z autostrady... tyłem. Jest nagranie wideo!

Paweł Chwał
Paweł Chwał
Zjazd transportu ponadnormatywnego z autostrady A4 na węźle Tarnów-Mościce i włączenie się do ruchu na DW 975
Zjazd transportu ponadnormatywnego z autostrady A4 na węźle Tarnów-Mościce i włączenie się do ruchu na DW 975 GDDKiA
To był nie tylko potężny, ale również kłopotliwy ze względu na swoje gabaryty ładunek. Autostradą A4, a następnie Drogą Wojewódzką nr 975 przetransportowano dźwigary, które posłużą do budowy hali sportowej w Radłowie. W pewnym momencie załadowana drewnianymi konstrukcjami ciężarówka jechała... tyłem.

Ciężarówka załadowana dźwigarami jechała tyłem, żeby zjechać z A4

Pojazd załadowany drewnianymi konstrukcjami ważył w sumie 52 tony i miał aż 41 metrów długości. Transport dotarł do Małopolski autostradą A4 od granicy z Niemcami w Jędrzychowicach. Najbardziej kłopotliwy do pokonania był ostatni odcinek trasy od zjazdu na węźle autostradowym Tarnów- Mościce w Wierzchosławicach do samego Radłowa.

- Aby ułatwić zjazd z autostrady a następnie sprawne manewrowanie tak długim pojazdem na rondzie w Ostrowie kierowca zdecydował się na jazdę… tyłem. W tym czasie ruch na węźle został na chwilę wstrzymany, ale wszystko odbyło się bez komplikacji. Utrudnienia trwały góra dziesięć minut – mówi Kacper Michna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, która udostępniła nagranie wideo z tego niecodziennego przejazdu.

Potężna hala sportowa powstaje w Radłowie

Potem transport ruszył w dalszą podróż do Radłowa w eskorcie samochodów, które pilotowały go i jechały za ciężarówką.

- Dostarczone na plac budowy potężne dźwigary posłużą do wykonania konstrukcji dachu nad powstającą halą sportową. Już rozpoczął się ich montaż – przyznaje Zbigniew Mączka, burmistrz Radłowa.

To największa w historii inwestycja realizowana przez gminę. Będzie kosztowała w sumie blisko 22 mln złotych, z czego ponad 10 mln złotych stanowi dofinansowanie z Polskiego Ładu, a prawie 7 mln złotych lokalny samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu.
Hala będzie podzielony na trzy części. Jedną będzie stanowiła sala widowiskowo-sportowa o wymiarach 44 na 25 metrów wraz z zapleczem socjalnym. Oprócz wydarzeń sportowych będą się mogły na niej odbywać wydarzenia kulturalne, czy rozrywkowe, które wymagają dużej powierzchni.

W obiekcie znajdą się także dwie mniejsze sale gimnastyczne. Jedna z przeznaczeniem na aerobik lub siłownię, a druga może być wykorzystywana na przykład do squasha. Obydwie będą mieć własne zaplecze szatniowe z umywalniami osobno dla kobiet i mężczyzn.

Zaprojektowano też część techniczną z magazynem na sprzęt sportowy, kotłownią i wentylatornią.

Obiekt ma być gotowy pod koniec tego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Bydgoska policja pokazała filmy z wypadków z tramwajami i autobusami

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na brzeszcze.naszemiasto.pl Nasze Miasto