Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Trasy rowerowe do 18 km od Brzeszcz. Pomysły na jednodniowy wypad. Gdzie w weekend 20 - 21 kwietnia?

Redakcja Strony Podróży
Redakcja Strony Podróży
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Szukasz pomysłu na wycieczkę rowerową z Brzeszcz? Podpowiadamy, gdzie warto się wybrać. Przygotowaliśmy 5 ciekawych propozycji. Są zróżnicowane pod względem trudności czy odległości, dzięki temu każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Razem z Taseo proponujemy Wam 5 tras na wyprawę rowerową w odległości do 18 km od Brzeszcz. Co tydzień wybieramy inny zestaw. Sprawdź, jakie trasy rowerowe w okolicy Brzeszcz przygotowaliśmy na weekend.

Spis treści

Trasy rowerowe z Brzeszcz

We współpracy z Traseo wybraliśmy dla Was 5 tras rowerowych oddalonych maksymalnie o 18 km od Brzeszcz, które polecają inni rowerzyści. Wybierz najlepszą dla siebie.

Jazda rowerem to bardzo lubiana forma aktywności szczególnie w ciepłych miesiącach. Oczywiście nie tylko. Najwięksi pasjonaci jeżdżą rowerem przez cały rok. Nic w tym dziwnego, ponieważ rower daje nam wiele korzyści. Ruch jest dobry dla naszego zdrowia, a przy okazji możemy odwiedzić ciekawe miejsca. Można również wybrać rower jako środek lokomocji i dojeżdżać nim do pracy czy na zakupy.

Jeśli więc szukasz pomysłów na trasy w okolicy miejsca zamieszkania, bardzo dobrze trafiłeś. Poniżej przedstawiamy 5 wybranych tras, które polecane są przez innych użytkowników. Wracaj do tego artykułu regularnie, ponieważ będzie on aktualizowany i będą pojawiać się nowe trasy.

Zanim wyruszysz w drogę, upewnij się, jaka będzie pogoda. W sobotę 20 kwietnia w Brzeszczach ma być 10°C. Prawdopodobieństwo wystąpienia deszczu wynosi 69%. W niedzielę 21 kwietnia w Brzeszczach ma być 7°C. Prawdopodobieństwo pojawienia się deszczu wynosi 49%.

🚲 Trasa rowerowa: Wzdłuż lasu i pomiędzy złocistym rzepakiem.

  • Stopień trudności: 1.0
  • Dystans: 50,36 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 29 min.
  • Przewyższenia: 43 m
  • Suma podjazdów: 916 m
  • Suma zjazdów: 895 m

Trasę rowerową mieszkańcom Brzeszcz poleca Lemur36

Dzisiejsza trasa przebiega przez Pszczynę, Piasek, Czarków, Radostowice, Brzeźce, Porębę i Goczałkowice-Zdrój. Jedziemy bocznymi drogami i ścieżkami, wzdłuż lasów i pomiędzy polami. Na niektórych odcinkach przydałby się rower górski, który lepiej radzi sobie w terenie, ale na trekingowym też damy radę :) Niedogodności w podróży zrekompensują nam przepiękne widoki, w których dominuje złocisty kolor rzepaku. W pokonaniu 50 kilometrowego dystansu, pomogą nam miejsca postoju, gdzie możemy odpocząć i posilić się. Atrakcyjnym miejscem przy trasie jest zbiornik Łąka, przy którym znajduje się zapora wodna i Ośrodek Sportów Wodnych MORiS.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Szuflandia - Wiślański Kingsajz

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 100,98 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 29 min.
  • Przewyższenia: 362 m
  • Suma podjazdów: 1 413 m
  • Suma zjazdów: 1 419 m

Trasę rowerową mieszkańcom Brzeszcz poleca Lemur36

Celem dzisiejszej wycieczki jest kraina Szuflandia. Kto oglądał film J. Machulskiego pt. "Kingsajz" wie o co chodzi, a kto nie oglądał polecam zobaczyć, choćby ze względu na występującą w nim Kasię Figurę ;) Szuflandia na naszej trasie, to ciekawe apartamenty w Wiśle Jaworniku, położone przy stoku narciarskim na zboczu góry Kiczera. Pokoje są w kształcie pootwieranych szuflad a w tych wysuniętych, przeszklonych pokojach znajdują się sypialnie. W okolicy możemy podziwiać przepiękne, malownicze panoramy lasów beskidzkich. Przy okazji wycieczki nie sposób, nie zawitać do centrum Wisły, a inne obowiązkowe miejsca, to: rynek w Ustroniu i starówka w Skoczowie. Do Wisły jechałem szosami przez Ligotę, Bronów, Landek, Iłownicę, Pierściec, Skoczów i Ustroń, a z powrotem ścieżkami rowerowymi wzdłuż Wisły. Gorąco polecam tę trasę na weekend.
Nawiguj


🚲 Trasa rowerowa: Po Parku Krajobrazowym Beskidu Małego

  • Stopień trudności: 3.0
  • Dystans: 94,67 km
  • Czas trwania wyprawy: 5 godz. i 10 min.
  • Przewyższenia: 510 m
  • Suma podjazdów: 1 662 m
  • Suma zjazdów: 1 672 m

Trasę dla rowerzystów z Brzeszcz poleca Lemur36

Trasa przebiega po malowniczych Terenach Beskidu Małego. Z Czechowic-Dz. zataczamy pętlę jadąc przez Bielsko-Białą, Przegibek, Międzybrodzie Bialskie i Żywieckie, Tresną, Oczków, Kocierz, Targanice, Czaniec, Kęty, Wilamowice, Dankowice i Kaniów. Po drodze otoczeni jesteśmy pasmami górskimi, które tworzą niesamowite widoki i przepiękne panoramy. Do pokonania mamy dwie przełęcze: Przegibek i Kocierz. O ile Przegibek nie jest jakimś większym wyzwaniem, to Kocierz spowoduje podniesienie tętna do max. wartości :) Dlatego od razu uprzedzam, że trasa jest dla tych co lubią się zmęczyć i wylać litry potu. Zanim dotrzemy do półmetka naszej wyprawy atrakcją na trasie jest jezioro Międzybrodzkie i Żywieckie, z zaporą i elektrownią wodną. Dla tych, którym uda się wdrapać na przełęcz i zabrali ze sobą kartę bankomatową, czeka zasłużony odpoczynek w Hotelu & SPA Kocierz. Do dyspozycji mamy karczmę, basen, kort tenisowy, paintball, park linowy i wiele innych atrakcji. W gratisie zaś, wszyscy otrzymują prawie 10 km zjazd w dół... :D Polecam wszystkim tę trasę i mimo dużego wysiłku, wspaniałe przeżycia gwarantowane!!!
Nawiguj


Jaka będzie pogoda?

🚲 Trasa rowerowa: Do Huty Szkła w Jaworzu.

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 57,24 km
  • Czas trwania wyprawy: 2 godz. i 57 min.
  • Przewyższenia: 240 m
  • Suma podjazdów: 1 284 m
  • Suma zjazdów: 1 272 m

Trasę rowerową mieszkańcom Brzeszcz poleca Lemur36

Celem dzisiejszej wycieczki jest zabytkowa Huta Szkła w Jaworzu. Huta działała w pierwszej połowie XIX wieku prawdopodobnie w latach 1825 – 1860. W 2010 r. w miejscu dawnej huty, stworzono stałą ekspozycję w postaci: makiety pieca komorowego; tablic poglądowych wyjaśniających zasady ówczesnej produkcji szkła; zbioru znalezionych tzw. „stłuczek” szklanych pochodzących z okresu istnienia huty. Do Jaworza Załęża pojechałem przez Ligotę, Międzyrzecze Górne i Dolne oraz przepiękne tereny Jaworza Dolnego, Średniego i Górnego. Ten wariant trasy jest ławy i przyjemny. Z powrotem, żeby nie było tak łatwo ;) pojechałem przez Biery, Świętoszówkę, Łazy, Wieszczęta, Rudzicę, Landek, Bronów i Zabrzeg. Tutaj musimy włożyć już więcej wysiłku w pokonanie pagórkowatego terenu, ale wylany pot zrekompensują nam przepiękne widoki.
Nawiguj


Sprawdź rowery i akcesoria dla Ciebie

Materiały promocyjne partnera

🚲 Trasa rowerowa: Zatopiona wieś - Zarzecze

  • Stopień trudności: 2.0
  • Dystans: 55,71 km
  • Czas trwania wyprawy: 3 godz. i 29 min.
  • Przewyższenia: 51 m
  • Suma podjazdów: 1 034 m
  • Suma zjazdów: 1 015 m

Rowerzystom z Brzeszcz trasę poleca Lemur36

Dzisiejsza trasa prowadzi do Zarzecza. Jeszcze 63 lata temu wieś miała ponad 3 tys. mieszkańców. W 1954 roku zostali wysiedleni, a Zarzecze zalano wodą, która dziś trafia do kranów w naszych domach. W miejscu wsi wybudowano bowiem zbiornik goczałkowicki wraz ze stacją uzdatniania wody. Tym właśnie sposobem moja babcia i ojciec trafili do Czechowic-Dziedzic :) W Zarzeczu był cmentarz, przy którego przenoszeniu pracowali więźniowie, po latach okazało się, że cmentarzysko nie zostało należycie uprzątnięte. Dochodziło do sytuacji, że dzieci na brzegu jeziora kopały czaszki jak piłki. Wówczas podjęto decyzję o zabetonowaniu dna jeziora.Trasa pomiędzy Landekiem i Chybiem przebiega przez Aleję Dębową, która ze względu na duży ruch i brak poboczy jest dość niebezpieczna. Newralgiczny odcinek można ominąć czerwonym szlakiem rowerowym, biegnącym między Iłownicą, Zaborzem i Mnichem.
Nawiguj


Pora na serwis roweru?

traseo

Traseo.pl to portal oraz darmowa aplikacja mobilna na urządzenia z systemami android lub iOS. Znajdziesz tu ponad 200 000 tras! Możesz nagrywać własne ślady podczas wycieczek lub podążać trasami pozostałych użytkowników. Szukaj inspiracji wycieczkowych.

Rób zdjęcia, dodawaj opisy, a później wyślij zapisaną trasę na Traseo.pl. Będziesz mieć możliwość dodatkowej edycji danej trasy. Możesz również podzielić się nią z innymi użytkownikami Traseo lub zachować jako prywatną tylko dla siebie. Sprawdź wszystkie możliwości Traseo, zainstaluj aplikację i ruszaj na szlak!

Okazje

Kochasz rower ale zakupy robisz rozważnie? Sprawdź kody rabatowe EMPIK oraz promocje i zniżki w innych sklepach online!

Zadbaj o rower

Miłośnicy jazdy na rowerze wiedzą, jak istotne jest utrzymywanie jednośladu w dobrym stanie technicznym. Jest to bardzo ważne dla komfortu oraz bezpieczeństwa podczas jazdy. Przegląd roweru powinno wykonywać się przynajmniej raz w roku. A najlepiej dwukrotnie - przed oraz po sezonie. Oczywiście, jeśli w trakcie sezonu zdarzą się jakieś uszkodzenia, najlepiej je od razu naprawić.

Serwisować sprzęt można samodzielnie lub oddając go w ręce specjalistów. Odpowiednio dbając o swój sprzęt zapewnisz sobie, że dłużej Ci posłuży. Jest to szczególnie istotne, jeśli często na nim jeździsz. Wbrew pozorom przegląd roweru nie jest taką prostą sprawą. Jeśli chcesz samodzielnie serwisować swój rower, koniecznie poszukaj poradników, w jaki sposób to robić.

Przydatne akcesoria rowerowe

Akcesoria rowerowe możemy podzielić na te niezbędne oraz dodatkowe. Wymagane jest:

  • oświetlenie, które nie zawsze jest na wyposażeniu, gdy kupujemy rower
  • a także dzwonek. Tak jak w przypadku lamp, najczęściej trzeba go dokupić.

Lampka z przodu powinna być biała, a z tyłu czerwona. Przy wybieraniu dzwonka zwróć uwagę na dźwięk, jaki wydaje.

Z dodatkowego wyposażenia warto wybrać:

  • błotniki - szczególnie istotne są, gdy nie zraża Cię brzydka pogoda do jazdy
  • odblaski na koła, bagażnik oraz siodełko - dla zwiększenia widoczności
  • stopka lub inaczej nóżka - by móc zaparkować rower
  • zapięcie do roweru - by móc go bezpiecznie spuścić z oczu
  • saszetka na rower - często z przeźroczystym przodem i specjalną kieszonką na telefon, by móc widzieć ekran podczas jazdy
  • uchwyt na bidon oraz bidon
  • koszyk na rower - jeśli chcesz nim jeździć na zakupy
  • fotelik dla dziecka - dla rodziców
  • pompka
  • stojak rowerowy - jeśli będziesz samodzielnie serwisować rower
  • akcesoria i narzędzia do serwisowania roweru

Omówiliśmy przydatne akcesoria rowerowe, to teraz czas na strój na rower. Oczywiście wygodne, sportowe buty oraz strój to podstawa. Ciekawą alternatywą są specjalnie spodenki, majtki lub legginsy na rower, które zapobiegają obtarciom i bólom. Przydatne będą również rękawiczki na rower, czapka z daszkiem lub zwykła oraz okulary - niekoniecznie przeciwsłoneczne. Okulary rowerowe są specjalnie dopasowane do twarzy, by nie odstawały. Znajdziesz takie przeciwsłoneczne oraz z przeźroczystymi szkiełkami, które chronią oczy przed owadami i wysuszaniem oczu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na brzeszcze.naszemiasto.pl Nasze Miasto